دامین اتوریتی چیست و محاسبه دامنه اتوریتی چگونه انجام می شود؟

در این مقاله به مفاهیم پرکاربرد در سئو، یعنی دامین اتوریتی یا دامنه اتوریتی (DA : Domain Authority) ، نحوه محاسبه دامنه اتوریتی و پیج اتوریتی (PA : Page Authority) پرداخته شده است.

 اعتبار دامنه Domain Authority یا (DA) یا قدرت دامنه یک فاکتور مرتبط با رتبه بندی موتور جستجو است که توسط Moz ساخته شده است و پیش بینی می کند که یک سایت چگونه در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) رتبه بندی می شود. امتیاز DA از یک تا 100 متغیر است، نمرات بالاتر احتمال بیشتری برای رتبه بندی دارد.

 شما می توانید از Link Explorer همینطور Moz Bar برای بررسی DA (قدرت دامنه) استفاده کنید.

  

 

محاسبه دامنه اتوریتی چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه دامنه اتوریتی (یا اعتبار دامنه) ، MOZ، فاکتور Domain Authority(دامنه اتوریتی) را در مقیاس لگاریتمی 100 امتیازی نمره می دهد. بنابراین ، رشد DA از 20 به 30  نسبت به رشد آن از 70 تا 80 بسیار آسان تر است.

 اتوریتی یا (DA : Domain Authority) : تعریف فنی

 از آنجا که DA مبتنی بر محاسبات یادگیری ماشینی است ، DA سایت شما ممکن است کمی نوسان داشته باشد.- به عنوان مثال ، اگر فیس بوک یک میلیارد لینک جدید بدست آورد ، PA و DA هر کدام نسبت به هم کاهش می یابند.

 

 فقط بخاطر اینکه Domain Authority پیش بینی کننده توانایی رتبه بندی سایت است ، نباید هدف شما فقط داشتن امتیاز بالای DA باشد. بهتراست به امتیاز DA سایت ها که مستقیماً در SERP ها با آنها رقابت می کنید نگاه کنید و هدف خود را، کسب DA بالاتر از رقبای خود قراردهید. بهتر است از DA بعنوان یک فاکتور مقایسه ای هنگام انجام تحقیق در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام سایتها دارای پروفایل پیوندی قدرتمندتر / مهم تر از سایرین دارند استفاده کنید. از آنجا که این یک ابزار مقایسه ای است ، لزوماً امتیاز دامنه DA “خوب” یا “بد” وجود ندارد.

 

  برای محاسبه دامنه اتوریتی یا بررسی اعتبار دامنه (دامین اتوریتی) از ابزار Moz Bar یا Link Explorer یا قسمت SERP Analysis از بخش Keyword Explorer ، یا درصورت اکانت پرمیوم Moz، از قسمت  Moz Pro campaigns  استفاده کنید.

 

افزایش اعتبار دامنه

افزایش دامین اتوریتی یا قدرت دامنه (DA) به سادگی نیست. قدرت دامنه از مجموعه ای از معیارها و داده های لینک های ساخته شده که روی آن تاثیر می گذارند. این کار به عمد انجام شد؛ این معیار برای تخمین اینکه یک سایت معین در نتایج جستجوی Google چقدر رقابتی است ، تخمین زده می شود. از آنجا که گوگل فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرد، یک معیار که می تواند آن را محاسبه کند باید فاکتورهای زیادی را نیز در بر بگیرد.

 

 

 

تفاوت دامنه اتوریتی (DA : Domain Authority) با پیج اتوریتی (PA : Page Authority)

در حالی که اعتبار دامنه (DA : Domain Authority) قدرت رتبه بندی کل دامنه ها یا زیر دامنه ها را اندازه گیری می کند، اعتبار صفحه (PA : Page Authority) قدرت تک تک صفحات را اندازه گیری می کند.

 

  

   

Add a comment